Biokosmetika - Zelený jíl

Zelený jíl je sedimentární hornina stará miliony let.

Je tvořena jílovými minerály, které mají výjimečnou schopnost vázat škodlivé látky a mikroorganismy a obsahuje řadu pro tělo důležitých a prospěšných minerálních látek a stopových prvků.

Zelený jíl je již od starověku tradičně využíván nejen jako kosmetický prostředek, ale i k léčbě nejrůznějších zdravotních potíží.

Zelená barva jílu je dána obsahem zvláštní formy železa. Jíl obsažený v bio produktech se těží na pobřeží Středozemního moře, v čisté oblasti zalité sluncem – je to 100% přírodní produkt ze Sicílie.

Zelený jíl má unikátní absorpční, detoxikační a čistící účinky, působí proti stárnutí pleti a formuje postavu.

Proto se užívá vnitřně na očistu organismu, zevně při léčbě kožních onemocnění a samozřejmě našel využití také v kosmetice.

Podle antroposofického výkladu zelený jíl poskytuje tři základní síly: 
křemíku, hliníku a vápníku, jejichž energie má úzkou souvislost se třemi vrstvami kůže.

Křemík představuje světlo – souvisí s vrchní vrstvou pokožky (epidermis).
Hliník připomíná energii vody a přináší rytmus – souvisí se střední vrstvou kůže (dermis).
Vápník představuje teplo – souvisí s třetí vrstvou kůže (hypodermis).

Důležitou složkou jílů je železo.

V zelených jílech převládá nenasycené (dvojmocné) nebo-li mladé železo, zatímco nasycené (trojmocné) nebo-li staré železo převládá v jílech červených.


Zelený jíl lze přirovnat k semínkům rostlin plným energie, která zatím nemají formu. Z toho důvodu má vlastnosti, které souvisí s růstem a sluneční sférou.

Červený jíl lze je přirovnat k dospělým rostlinám bohatým na formy. Proto má vlastnosti související s formou a lunární sférou.

V zeleném jílu se nachází i mnoho částic ve stopovém množství, dokonce i zlato nebo stříbro. Díky svému polyminerálnímu složení má zelený jíl mnohostranné využití v oblasti terapeutické a kosmetické.
ZELENÝ JÍL
Pokožka pravidelně ošetřovaná kosmetikou se zeleným jílem je mnohem pružnější.

Při používání zeleného jílu jako tělové masky nebo zábalu nebo v koupeli se projeví jeho modelační schopnosti tvarovat tělo a udržovat tyto tvary i s přibývajícím věkem.

Zelený jíl v sobě skrývá veliké tajemství krásy, protože poskytuje hned dva nejdůležitější kosmetické účinky:

Účinek proti stárnutí pleti
Modelační účinek.

Zelený jíl nabízí celou řadu dalších účinků pro krásu pleti:

Rozjasňuje pleť, zlepšuje rovnováhu pleti a pevnost, má silné protizánětlivé a čistící účinky pro nečistou pleť s akné a pupínky, reguluje činnost mazových žláz mastné pleti, má vynikající výsledky při léčbě růžovky, zmenšuje otoky pod očima, působí proti tvorbě vrásek, poskytuje úžasný přírodní peeling, zpevňuje pokožku dekoltu, je  účinný v boji proti striím na poprsí, břiše a bocích, proti dermatitidě, působí proti volným radikálům,   posiluje vlasy, reguluje nadměrné maštění vlasů.

 

Zelený jíl najdete v našich biokosmetických produktech a biodentální ústní péči.